پرش به محتوا

فعال سازی IMU

حالت Tilt در برداشت زمانی کاربرد دارد که ایستاده قرار دادن ژالون در یک نقطه امکان پذیر نباشد، یا اینکه امکان حضور شخص در یک نقطه امکان پذیر نباشد. در این حالت می توان ژالون را با زاویۀ غیر عمود بر روی زمین نگه داشت، به گونه ای که انتهای ژالون روی نقطه ای قرار گیرد که قصد برداشت آن را دارید. استفاده از این قابلیت در دستگاه های دارای تیلت سنسور امکان پذیر است. تیلت سنسور از فناوری IMU استفاده می کند که با استفاده از آن می تواند زاویۀ شیب نسبت به افق را محاسبه کند.

پس از اتصال به دستگاه برای اطمینان از مجهز بودن دستگاه موردنظر به تیلت سنسور، از تب Device در پایین نرم‌افزار گزینۀ Device info را بزنید. در صورت تجهیز دستگاه به تیلت سنسور، در صفحۀ بازشده و در قسمت IMU مدل تیلت سنسور دستگاه قابل مشاهده ‌است.

hiro map
hiro map

برای برداشت به کمک Tilt نیاز است که دستگاه کالیبره شود.

برای کالیبراسیون دستگاه ابتدا دستگاه را به فضای باز ببرید، زمانی که به دستگاه تیلت دار خود متصل هستید، آیکون IMU در بالای صفحه را لمس کنید.

گزینۀ Start Calibration را لمس کنید.

hiro map

بلافاصله پس از آن دستگاه را 2 دور کامل در صفحه XZ به طور ساعتگرد و پس از آن به صورت پادساعتگرد دوران داده و این حرکت را  به ترتیب در صفحه های XY , YZ نیز انجام دهید و در انتها برروی گزینه processing بزنید.

دقت شود که مجموع این دوران‌ها در مدت زمان زیر 15 ثانیه باید انجام شود و هرچه این فرآیند سریع‌تر انجام شود نتیجه بهتر خواهد بود.

hiro map

اگر فرآیند کالیبراسیون به‌درستی انجام شود پس از زدن برروی گزینه processing، عبارت done ظاهر می‌شود. در غیر اینصورت پیغام failed. Start again ظاهر می‌شود که باید فرآیند کالیبراسیون مجدد با دقت بیشتری انجام شود.

hiro map